O FIRMIE

Biuro Techniczne Tuscher specjalizuje się w problemach nowoczesnej techniki fasadowej i praktycznej fizyki budowli. Zostało zarejestrowane w Ewidencji Gospodarczej m. Gdyni 02.07.2004 i bazuje na dorobku działającego uprzednio pod tą samą nazwą w formie spółki cywilnej Biura Technicznego oraz doświadczeń zawodowych założyciela firmy - inż. Jerzego Tuscher, zdobytych podczas jego wieloletniego pobytu w Niemczech i pracy w renomowanych firmach projektowych i doradczych - Ingenieurbüro Schalm we Frankfurcie nad Menem oraz w PBI-Glass w Wiesbaden i związanej z tym pracy mn. jako członka zespołu projektowego przy realizacji obiektów nowego Terminalu 2 na lotnisku we Frankfurcie nad Menem oraz jako prowadzącego projekt elewacji zespołu budynków "Der Neue Zollhoff" w Dusseldorfie autorstwa F. O. Gehry.


Interdyscyplinarny zespół pracowników i stałych współpracowników Biura składający się z architektów, konstruktorów oraz specjalistów w zakresie fizyki budowli, gwarantuje kompleksową obsługę wszystkich, także najbardziej skomplikowanych i nietypowych projektów dot. problemów związanych z kształtowaniem zewnętrznej powłoki budynków i budowli.


Biuro Techniczne Tuscher oferuje swoje usługi zarówno przy poszukiwaniu właściwej koncepcji elewacji jak i przy doborze optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych dla istniejących koncepcji architektonicznych, jest w stanie zaoferować oczywiście również pełny zakres obliczeń statycznych oraz niezbędne analizy termiczne i akustyczne oraz pomiary termograficzne dla wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych. Ten rozległy zakres usług jest realizowany przez zespół 14 specjalistów zatrudnionych w siedzibie firmy w Gdyni i w oddziale w Warszawie oraz ze współpracujących od lat i sprawdzonych firmach partnerskich.


Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów od chwili rozpoczęcia prac nad koncepcją obiektu aż do momentu odbioru końcowego, jako profesjonalny i kompetentny partner.